SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

KAWA

( ilość produktów: 37 )

Sklep ze świeżo paloną kawą ziarnistą

Kawa ziarnista w naszym sklepie internetowym Ekspresowo.pl to najwyższej jakości produkty o rożnej intensywności i smaku. Gratka dla koneserów, którzy uwielbiają spędzać czas popijając napój bogów oraz idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kawowym rytuałem.

Nasze kawy ziarniste posiadają różne stopnie wypalenia, który ma największy wpływ na ich ostateczny smak.

Na czym polega proces palenia kawy?

Zielone ziarna kawowca są zbierane, oczyszczane i wrzucane do specjalnego pieca, a następnie poddane wysokiej temperaturze przez określony czas. W zależności od czasu jaki ziarna kawy spędzą w piecu, otrzymujemy konkretny stopień wypalenia.

Jakie są stopnie wypalenia kawy?

- Lekkie, czyli najkrótsze, pozwala zachować najbardziej naturalny aromat ziaren kawy. W związku z tym kawa ziarnista będzie miał delikatnie owocowo-winny posmak oraz najwyższą zawartość kofeiny.

- Średnie, jest najbardziej popularne. W piecu ziarna kawy doprowadza się do brązowego koloru. W takim wypaleniu smak kawy ziarnistej jest doskonale zrównoważony, kwaskowatość lekko osłabiona, ale nadal wyczuwalna. Dość delikatna w smaku z lekkim posmakiem goryczki i optymalną zawartością kofeiny.

- Mocne, inaczej nazywane paleniem ciemnym lub pełnym. Ziarna kawy są palone w piecu do osiągnięcia niemal czarnego koloru. Dzięki temu całkowicie eliminujemy kwasowość i otrzymujemy intensywną gorycz, a nawet nuty czekolady czy orzecha. Ten stopień wypalenia powoduje, że kawa ziarnista ma bardzo małą zawartość kofeiny.

pixel