SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kawa w ciąży - pysznie i bezpiecznie!

2022-07-20
Kawa w ciąży - pysznie i bezpiecznie!

Kawa bezkofeinowa w ciąży – czy możesz ją pić?

Ciąża to radość, oczekiwanie na upragnionego malucha, ale też mnóstwo ograniczeń. Czego się nie robi dla bezpieczeństwa własnego i nienarodzonego dziecka? Możesz zacząć wreszcie zdrowo się odżywiać, więcej spać, zrezygnować z lampki wina i z kawy. 

Jak to z kawy ?!  Niestety, tak. Jedną z substancji zakazanych jest kofeina.

⭕ Czy to oznacza, że musisz odpuścić sobie poranki z kawą na długie miesiące?

⭕ Czy na wypicie filiżanki ulubionego naparu, będziesz musiała poczekać aż do zakończenia karmienia piersią?

Jaka kawa dla mam?

Najbezpieczniejszym wyborem będzie bezkofeinowa. Jeżeli nie sięgałaś po nią przed ciążą, to teraz masz świetną okazję, aby poznać jej zalety.

Kawa bezkofeinowa:

  • Smakuje jak prawdziwa kawa (w przeciwieństwie do zalecanych kobietom w ciąży naparów ziołowych i herbatek owocowych :))
  • Jej picie nie będzie negatywnie wpływało na dziecko i Ciebie. Kofeina podwyższa ciśnienie i może wypłukiwać wapń, który w tym okresie jest kobietom niezbędny.
  • Dostępna u nas kawa bezkofeinowa od Bou Cafe jest ekologiczna i organiczna.

Ile kawy bezkofeinowej możesz pić w ciąży?

Średnio kawa bezkofeinowa zawiera od 1 mg to 7 mg kofeiny.  W naszej kawie bezkofeinowej BOU Cafe Natural Descafeinated 250 g jest jej jeszcze mniej. Dokładniej, 0,1% w opakowaniu, więc 0,25 grama w całym opakowaniu. To oznacza, że nawet wypicie kilku kaw w ciągu dnia nie będzie dla Ciebie i dziecka żadnym zagrożeniem.

Kawa bezkofeinowa to czysta chemia – prawda, czy mit?

Kawa bez kofeiny zupełnie niesłusznie ma złą opinię. Często jest opisywana jako produkt, którego jedyną zaletą jest brak substancji pobudzającej. Wszystko przez to, że kiepskiej jakości kawa bezkofeinowa ma w sobie pestycydy i nawozy chemiczne. Na szczęście nie każda!

W naszym sklepie znajdziesz kawę dla mam, która jest pozbawiona tych ,,ulepszaczy”. Otrzymujesz produkt ekologiczny, organiczny i do tego bardzo smaczny. Możesz w niej wyczuć nuty kwiatów i czerwonych owoców. Chwila z tą kawą to prawdziwy relaks. A przecież w ciąży powinnaś jak najwięcej odpoczywać! Pozwól sobie na to :)

Zamów kawę ekologiczną na Ekspresowo.pl.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022

Polecane

pixel