SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jaki kraj kocha kawę najbardziej i dlaczego?

2022-10-19
Jaki kraj kocha kawę najbardziej i dlaczego?


Dzień statystyk!
To może trochę o kawie w liczbach :)

Kto pije najwięcej kawy?

Zastanawiacie się czy to Włosi, powszechnie uznawani za wielkich miłośników kawy wygrywają w tej konkurencji? Otóż nie. Żeby poznać zwycięzców przenosimy się w zupełnie inne rejony.

Najwięcej kawy piją Skandynawowie :). Na pierwszym miejscu znajdziemy Finlandię, potem Norwegię, Islandię i Danię. Włosi są nomen omen na 13. pozycji  i spożywają o połowę mniej kawy w ciągu roku niż Finowie.
Średnio jedna osoba w Finlandii wypija ok. 12 kg kawy a we Włoszech tylko ok. 6 kg. Kiedy znów podzielimy ten wynik na pół, otrzymujemy ilość kawy wypijaną przez Polaka w ciągu roku, czyli ok. 3 kg.

Bierzmy się do roboty i nadrabiajmy naszą pozycję w rankingu.

Fika, czyli skandynawska przerwa na kawę i coś słodkiego.

Nie dajcie się zwieść! To nie jest przerwa na kawę jaką znamy z naszego codziennego życia. Nie ma to nic wspólnego z kawą pitą w pośpiechu przy jednoczesnym odbieraniu telefonów służbowych. Według kultury skandynawskiej Fika to coś, na co trzeba znaleźć czas każdego dnia. To moment kontemplacji,  zebrania myśli, relaksu i odświeżenia umysłu. Dodatkowo jest to zazwyczaj czas spędzony z bliskimi, co pozwala na pielęgnowanie relacji z rodziną czy przyjaciółmi. 

Fika wiąże się z kolejnym pojęciem zawiązany ze skandynawskim podejściem do życia, czyli Hygge. Hygge to dokładnie to co widzicie na obrazku, czyli chwile w ciepłym sweterku albo skarpetach, może pod kocem w domowym zaciszu i delektowanie się prostymi chwilami, takimi jak picie kawy, czy jedzenie ciasteczka :). Ma być przytulnie i milutko :). Ideologia ta mówi, że należy pielęgnować swoje najbliższe otoczenie i doceniać prostotę dnia codziennego.

Być może to jest przepis na szczęście :)? [Fika] przerwa na pyszną kawę i ciasto [Hygge] w domu pod kocem w gronie najbliższych.

Poszukajcie swojej najlepszej wersji! :) Może pomogą Wam w tym nasze pyszne kawy: BOU Cafe Natural Crema i Kubica Brazylia?

Wszystkiego przytulnego :)

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Nowość!  Kawa ziarnista Kubica Brazylia 100% Arabica 250g Okazja

Nowość! Kawa ziarnista Kubica Brazylia 100% Arabica 250g

24,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 24,99 zł/1szt.0% Cena regularna: 29,00 zł brutto/1szt.-14%
Kawa ziarnista Kubica Brazylia 100% Arabica 1 kg Okazja

Kawa ziarnista Kubica Brazylia 100% Arabica 1 kg

59,99 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,99 zł/1szt.0% Cena regularna: 80,00 zł brutto/1szt.-25%
pixel