SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Idealna kawa z ekspresu?

2022-11-04
Idealna kawa z ekspresu?

Jak zrobić idealną kawę z ekspresu?

Idealna kawa o poranku to plan doskonały. Jednak czy jesteście pewni, że Wasze domowe lub biurowe ekspresy robią dobrą kawę? Bardzo często słyszymy od naszych klientów, że zły smak kawy, to wina słabej jakości kawy. Nic bardziej mylnego! Aby zrobić doskonałe cappuccino czy espresso ważna jest temperatura wody, stopień zmielenia ziaren czy nawet odpowiednie przygotowanie filiżanki! Jesteście ciekawi? Zapraszamy do lektury!

Te 3 triki sprawią, że kawa z ekspresu będzie idealna!

To nie jest wielki sekret, jednak wciąż mało popularna wiedza. Do przygotowania perfekcyjnej filiżanki dla porannej pobudki potrzebujemy:

1. Wodę o odpowiedniej temperaturze

Naszym pierwszym trikiem specjalnie dla Was jest TEMPERATURA. Jeśli Wasze ekspresy mają możliwość ustawienia odpowiedniego ciepła dla wody - to warto o tym pamiętać. Zbyt zimna woda, może sprawić, że Wasza kawa będzie kwaśna. Jednak w drugą stronę należy uważać także na fakt, iż zbyt gorąca woda powoduje, że kawa jest gorzka w smaku.

2. Odpowiednio zmielone ziarna

Jeśli ustalicie już odpowiednią temperaturę dla wody, warto sprawdzić także stopień zmielenia ziaren. Tutaj skutki zbyt skrajnych decyzji sa podobne, jak w przypadku z wodą, ponieważ:

  • mocniej zmielone ziarna powodują, że kawa będzie gorzka
  • mniej zmielone ziarna zaś, to kawa kwaśna w smaku

Jeśli Wasze ekspresy nie mają opcji do kontrolowania stopnia zmielenia ziaren lub temperatury wody, to możecie zrobić to ręcznie przy pomocy młynka lub sprawdzenia na etykiecie opakowania kawy dla sprawdzenia stopnia zmielenia ziaren oraz termometru dla kontroli temperatury wody.

Dla tych, którym marzy się prawdziwie perfekcyjna kawa -  mamy coś idealnego ekspres do kawy 4swiss https://ekspresowo.pl/product-pol-242-EKSPRES-do-kawy-4SWISS-ROMA-A12-Pro-Mini-bialy.html, który robi wyśmienite cappuccino! :)

Jesteśmy pewni, że już te dwa triki wdrożone w życie spowodują, że kawa będzie smakować o niebo lepiej, a poranny rozruch dzięki niej będzie bardziej energiczny!

3. Odpowiednie przygotowanie filiżanki

Mało kto wie, że sam ekspres, ziarna i woda to nie wszystko. Wśród prawdziwych miłośników kawy, podgrzanie filiżanki przed nalaniem aromatycznego napoju z kofeiną to obowiązek! Dzięki temu prostemu zabiegowi, możecie się delektować pysznym smakiem znacznie dłużej i wolniej i tym samym chwilowa przerwa na kawę, może zmienić się w dłuższy odpoczynek… :) 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

EKSPRES do kawy 4SWISS ROMA A12 Pro Mini - czarny Promocja

EKSPRES do kawy 4SWISS ROMA A12 Pro Mini - czarny

3 850,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 900,00 zł/1szt.-1% Cena regularna: 3 899,00 zł brutto/1szt.-1%
pixel