SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Co nieco o kawie

2023-06-05
Co nieco o kawie

Czy picie kawy jest zdrowe?

Jak pewnie się domyślacie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak czasy, kiedy kawa była uważana za źródło wszelkiego zła są już dawno za nami. Coraz więcej badań wskazuje na dobroczynne działanie poszczególnych substancji znajdujących się w kawie, choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zdrowotnych osoby spożywającej kofeinowy napar. Znaczącą kwestią w regularnym, a także nieregularnym, piciu kawy jest jej ilość. Kiedy spożyjemy jej za dużo, możemy zaobserwować jej negatywne działanie. Optymalna ilość kawy dziennie to ok. 3 filiżanek.

 

Ach, ta kofeina!

Kofeina to najbardziej znana substancja znajdująca się w kawie. Możemy zaobserwować jej korzystne działanie na wielu płaszczyznach.

Zacznijmy od tego, że po wypiciu kawy zwiększa się nasza koncentracja, dlatego możemy wspomóc się czarnym eliksirem podczas ważnych zadań, które wymagają od nas większego skupienia.

Dodatkowo kawa wspomaga nas w wykonywaniu aktywności fizycznej. Kofeina podnosi poziom adrenaliny, dlatego jesteśmy w stanie ćwiczyć bardziej intensywnie. W skrócie, serwujemy sobie większą wytrzymałość w czasie ćwiczeń, a także wydłużamy czas od rozpoczęcia treningu do momentu odczucia zmęczenia :).

Teraz dobra wiadomość dla fanów kawy czarnej :). Kofeina delikatnie pobudza metabolizm, dlatego jej spożywanie może pomóc w zgubieniu zbędnych kilogramów!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel